Quiz wiedzy z zakresu ochrony danych osobowych (RODO)

Słowem wstępu

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. – czyli RODO, weszło w życie już prawie 3 lata temu. Od momentu wprowadzenia przez unijnego ustawodawcę nowych przepisów, wielu przedsiębiorców wciąż nie wdrożyło w organizacjach stosownych procedur i dokumentacji odpowiadającej aktualnie obowiązującym wymogom dotyczącym ochrony danych osobowych.

Należy podkreślić, że Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) na bieżąco weryfikuje działalność przedsiębiorców, a ponadto sprawdza wysyłane do UODO zawiadomienia o naruszeniu danych osobowych. W przypadku stwierdzenia, że podmiot nie spełnia wymogów wskazanych w rozporządzeniu, Prezes Urzędu może nałożyć na niego wysokie kary finansowe. Rekordowa kara wymierzona przez organ w Niemczech wyniosła 160 mln zł, zaś w Polsce – 2,8 mln zł. Co ważne – kary nie są nakładane wyłącznie na światowe koncerny, czy duże Spółki, lecz także na indywidualnych przedsiębiorców.

W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO ROZWIĄZANIA BEZPŁATNEGO TESTU WERYFIKUJĄCEGO PAŃSTWA WIEDZĘ Z ZAKRESU OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH.

Pytania dotyczą podstawowych zagadnień z obszaru ochrony danych osobowych i przedstawiają krótkie kazusy nawiązujące do codziennych czynności, które wykonują pracownicy wielu branż.

 

TURCZA Kancelaria Radców Prawnych zapewnia stałą obsługę prawną z zakresu prawa ochrony danych osobowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych prawników rekomendacje Kancelarii charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa i dogodności dla przedsiębiorców.

MONITORING PRAWNY

Jako profesjonaliści pozostajemy na bieżąco ze wszystkimi zmianami dotyczącymi ochrony danych osobowych, informujemy również naszych Klientów o wszelkich nowych wytycznych mogących mieć wpływ na ich działalność.

WSPARCIE W TWORZENIU I DOSTOSOWANIU DOKUMENTACJI

Aktywnie uczestniczymy w sporządzaniu dokumentacji w zakresie ochrony danych osobowych, w tym umów powierzenia, regulaminów oraz klauzul zgody na przetwarzanie danych osobowych.

WERYFIKACJA ZAWIERANYCH UMÓW

Poddajemy pod ocenę prawną wszelkie umowy i dokumenty Klientów, które dotyczą przetwarzania danych osobowych i sugerujemy zwarcie w nich postanowień jak najbardziej dla nich korzystnych.

POMOC W PRZYPADKU KONTROLI UODO

W razie kontroli UODO, służymy aktywnym wsparciem, w tym również w siedzibie audytowanego podmiotu.

SPECJALNIE DLA OSÓB, KTÓRE UKOŃCZĄ QUIZ PRZYGOTOWALIŚMY:

Zapraszamy do kontaktu!

+1 Zapisany/a
Otwarta rejestracja

Szkolenie Obejmuje

  • Quizy: 1